Parim Sinust

Palgateadlikkus

Palgateadlikkus on tööalane väärtusest arusaamine ja väärtuse pakkumine

Palgateadlikkus teeb Sinu palgavestluse lihtsaks

Mõtle, kui palju kulub aega ja energiat, tekitab stressi või möödarääkimisi iga juhi ja töötaja palgavestluste ettevalmistamine, läbiviimine ning järeltegevused - eriti kui leiutada selles oma jalgratast. Kui oled palgateadlik, saad enda ja teiste aega ning energiat oluliselt efektiivsemalt kasutada. Palgateadlikkus lahendab palgavestluse, sest lihtsustab palgavestluse ettevalmistamise, läbiviimise ning järeltegevused.

Palgateadlikkus lihtsustab palgavestluse ettevalmistamise, läbiviimise ning järeltegevused

Palgateadlik juht ja palgateadlik töötaja loovad palgavestlusel ühise arusaama pakutavast väärtusest - mida pakub töötaja ettevõttele ning mida pakub ettevõte töötajale.

Palgateadlik juht ja palgateadlik töötaja loovad palgavestlusel ühise arusaama pakutavast väärtusest

Palgateadlik juht

Mõtle, kui juht ei oska hinnata töötaja tugevusi, panust ja seeläbi töötaja väärtust ettevõtte jaoks. Sageli ei nähta ka töötaja rollist kaugemale - kuidas töötaja saab oma tugevusi rakendada, et ettevõtte jaoks veel enam väärtust pakkuda ning tegeleda sellega, mis teda eriti köidab. On ka juhte, kes ei tea või kardavad, mida teha, kui töötaja lajatab lauale palganumbri, mida ei saa pakkuda või kui tabab mõni muu ootamatu stsenaarium. Palgateadlik juht teab, mis väärtust töötaja ettevõttele pakub ning oskab töötajat väärtustada.

Palgateadlik töötaja

Teisest küljest, paljudel erialaselt tarkadel ja võimekatel töötajatel puuduvad elementaarsed teadmised ja oskused eneseväärtustamisest tööturul, end ala- või ülehinnates. Seetõttu ei osata hinnata oma tugevusi, panust ja pakutavat väärtust tööandja heaks adekvaatselt. Palgateadlik töötaja teab, mis väärtust ta ettevõttele pakub ning oskab oma väärtust põhjendada.

Palgateadlik Eesti

Kuidas saame Eesti riigi arengut veel enam toetada - ainult läbi inimeste arengu. Minu enam kui 15 aastat palga- ja karjäärinõu konsultatsioone ning hilisem kogemus juhina, on vaid kinnitanud, et juhtide ja töötajate teadmised ning oskused palgateadlikkuse vallas on puudulikud või lausa olematud.

Juhin palgateadlikkusega tähelepanu olemuselt konfliktsele teemale, palgaläbirääkimine, mis saadab meid läbi elu. Palgateadlikkuse eesmärk on tuua senised justkui vastaspooled, juht ja töötaja, partneritena läbirääkimiste laua taha vajalike teadmiste ja oskustega, et üheskoos väärtust luua.

Esmakordselt nägi palgateadlikkus ilmavalgust 2023. aastal Rahva Raamatu poolt väljaantud raamatus „Palgateadlik läbi elu“. Palgateadlikkus täidab tühimiku Eestis ning on kõigile kättesaadav.

Soovid, et palgavestlus Sinu ettevõttes oleks lihtne ning juhid palgateadlikud - kõige lihtsam tee koostööni

Selleks, et saaksid selle, mida Sul päriselt on vaja

  • Võta ühendust läbi alloleva vormi või e-maili
  • Esmase tasuta konsultatsiooniga räägime läbi Sulle vajalikud teemad ja kuidas ma Sind aidata saan
  • Kui näed, et pakutav Sind aitab, siis teen Sulle pakkumise
Palgateadlikkus

Jälgi palgavestluse ja karjääri teemasid

Jagan Sinuga palga- ja karjäärinõu enda enam kui 15-aastase kogemuse, personaalsete konsulatsioonide ja koolituste baasil

Võta ühendust

Kui Sul tekkis küsimus ning soovid lisainfot - aitan Sind heameelega