Parim Sinust

Personaalse konsultatsiooni tänusõnad

Mõned paljudest ...

 • Sinu oskus peegeldada ja näha inimestes nende väärtusi on tõeline anne

  S, 41a

  Armas Irene! Suur tänu sulle eilse vestluse eest - hõljusin koju eriti ülevas meeleolus. Võtsin kuulda sinu soovitust ja kohe täna hommikul kirjutasin oma juhile, mille kõige eest ma talle tänulik olen. Sinu oskus peegeldada ja näha inimestes nende väärtusi on tõeline anne. Pean ka ise seda oskust treenima hakkama.

 • Irene aitas mul välja tuua oma tugevused ning väärtused, mis IT tiimides hinnas on

  N, 20

  Pöördusin Irene poole konsultatsioonile tegelikult sooviga leida praktikakohta suveks. Me saime kokku TalTechi poolt korraldatud Praktikakohviku ürituse raames. Olen TalTechi esimese kursuse tudeng ning igasugune töökogemus siiani puudub. Minu cv nägi välja tühi ja kõle - miks keegi peaks mind üldse praktikale võtma? Ning kuidas konkureerida kõigi teiste IT tudengitega, kes ka praktikat otsivad? Irene aitas mind aga nii palju, et aitas mul välja tuua oma tugevused ning väärtused, mis IT tiimides hinnas on ning minul on need kõik ka olemas, lihtsalt ei osanud ise selliste asjade peale tulla. Ta kuulas mind tähelepanelikult ning soovitas lisaväärtusena kirjutada motivatsioonikirja, mida ma ka tegin. Tulemus on selline, mida ei oleks osanud tõesti oodata - soovisin kõigest praktikakohta, kuid mind värvati päris tööle, kus saan mentori käe all teha nii praktikat, kui ka alustada kooli kõrvalt oma isiklikku IT karjääri ja oma palga. Ma olen südamest tänulik! Enesekindlust sain ikka kõvasti juurde, ega osanud enda sisse seda pidi isegi mitte vaadata.

 • Irene on osav inimeste vaatleja, kes oskab välja tuua sinu isiklikke tugevusi ja neile ka tähelepanu suunata

  Chris Kala

  Irene on osav inimeste vaatleja, kes oskab välja tuua sinu isiklikke tugevusi ja neile ka tähelepanu suunata. Enda tugevuste teadmine ning nende endale teadvustamine aitas mul kinnistada endasse tugevusi ja väärtusi, mis teevad minust minu. Nende teadvustamine ja taas meelde tuletamine sisendas eneseusku ning enesekindlust, mida sain kasutada eesoleva koostöötasu läbirääkimisel. Aitäh!

 • Nüüd tiirlevad veel mõtted selle ümber, et mis tugevusi kirja panna

  L, 37a

  Olen Sulle väga tänulik, et aitasid mul korrastada LinkedIn profiili ja CV ning kokku panna suurepärase motivatsioonikirja. Nüüd tiirlevad veel mitu päeva tööd tehes mõtted selle ümber, et mis tugevusi veel siia kirja panna;) Kõik tänu Sulle.

 • Ilma Sinu nõuanneteta ei oleks ma kindlasti seda kohta saanud

  K, 41a

  Tänan Sind veel kord abi ja toetuse eest tööotsimise teekonnal, ma sain Sinult väga häid ideid, mida vestlusel küsimustele vastata ning kogu see protsess on mind väga palju õpetanud ning muutnud palju enesekindlamaks. Ilma Sinu nõuanneteta ei oleks ma kindlasti seda kohta saanud, oleksin istunud kusagil nurgas ja vastu võtnud esimese pakkumise. Ma päriselt ei uskunud, et minul võiks olla midagi pakkuda... olen ju lihtsalt assistent ja teen, mis vaja. Sellise suhtumisega ei olekski mul õnne olnud, aga Sinu panus on lausa elumuutev olnud minu jaoks :) Kui keegi minu tuttavatest peaks tööd otsima, siis 110% soovitan Sinu poole pöörduda, sest need nõuanded on lihtsalt hindamatud.

 • Minu vanemad ei ole osanud neid asju rääkida

  K, 43a

  Sain lihtsaid ja loogilisi näpunäiteid enda väärtuse tõestamise kohalt, aga ka palju muud, mida kavatsen õpetada ka enda lastele! Minu vanemad ei ole osanud kunagi neid asju rääkida ja olen selles suhtes väga hea näide ka. Täiskasvanud inimene, kelle oskus end tõestada selleks, et ka küsida suuremat töötasu on kasin, isegi olematu. Tänan väga ja soovin palju edu edaspidiseks! Ma näen selgelt, et paljud meist vajavad just sedasorti valgustamist. Veelkord SUUR tänu, et leidsin tee sinuni!

 • Irene aitas kokku panna plaani

  M-L, 41a

  Minu eelmises töökohas koondati aastal 2013 2 inimest, kelle töökohustused pidin mina üle võtma. Mitte kõik, kuid siiski päris palju. Kui küsisin palka juurde, naeris ülemus mind sõna otseses mõttes välja ja ütles, et kulusid on tarvis kokku hoida ja sellegipoolest töö ära teha- muud võimalust pole. Mina aga olin ülekoormatud ja niigi väsinud. 2015 aastal juhtusin ühel seminaril kokku Irenega, kes lubas mind aidata ja seda ka tegi! Panime koos kokku plaani, kuidas sellest olukorrast minule kasulikul moel välja tulla ja tänu sellele leidsin suurepärase tööandja, kes maksab mulle õiglast palka! Samuti on minu töölepingus klausel, et igal aastal vaadatakse minu palk üle!

 • Sain väga head nõu, millest alustada ja plaanid, kuidas seda ellu viia

  K, 40a

  Kui minu tagasiside aitab kedagi veel, siis ongi sellega juba heategu tehtud 😊 Lahutasin mõni aeg tagasi abielu ja kolisin väikese pojaga täitsa omaette üürikorterisse. Töötan küll raamatupidajana põhiliselt kodunt, kuid minu töötasu on juba aastaid olnud imepisike. Mehega koos elades ei paistnud see eriti välja, kuna tema kandis suurema osa kuludest. Eraldi elades sain väga kiiresti aru, et selle palgaga jäävad peale üüri ja kommunaalkulude tasumist järele loetud sendid, mille eest midagi muud võimaldada ei saa. Pealegi on üürikorter ajutine plaan, kuna soovin ühel päeval osta päris oma kodu ja pojale päris oma tuba. Esimene reaalne plaan oli otsida selline töö, kus saaksin enda töö eest paremat palka. Just Irene oli see, kellelt sain väga head nõu, millest alustada ja plaanid, kuidas seda ellu viia. Ma töötan endiselt finantsalal, kuid hoopis kõrgemal kohal ja olen täna enda palgaga väga rahul, sest jätkub ka suurema eesmärgi jaoks kogumiseks. Ütleksin lausa nii, et ma olen ületanud tugevalt enda eesmärgi! Palju edu ka teistele!

 • Olen Irenele väga tänulik, tänu nendele soovitustele sujus minu vestlus juhiga väga hästi!

  R, 28a

  Irenel olid väga head soovitused juhiga palgatõusu vestluseks. Nimelt soovitas ta kohe mitte nö rünnata ja rääkida palgast, vaid sujuvalt jõuda selle teemani lõpus. Ta soovitas kõigepealt valmistada vestluseks ette, luua nimekiri, millest kindlasti soovin rääkida, et ei unustaks midagi ära. Et vestlusel hätta ei jääks. Lisaks andis nõu, kuidas ehitada üles turvaline ja hea vestlus, et tuua välja positiivsed tegurid ettevõttes ja tiimis ja näidata välja tänulikkust kõige eelneva suhtes. Seejärel alles rääkida oma arengust, oma tunnetest ja võrdlustest turu keskmise palgaga ning jõudagi teema tuumani - palgani. Arutada juhiga palga võimalusi, teha kokkulepped. Olen Irenele väga tänulik, tänu nendele soovitustele sujus minu vestlus juhiga väga hästi!

 • Palgasoovi sõnastamine on õpitav oskus

  A, 30a

  Aitäh, et tänu Sinule sain ülihea soovituse, kuidas oma CV s märkida „palgasoov“ ja kuidas enda palgasoov tööintervjuul esitada! Kunagi kulutasin aega ühe karjäärinõustaja peale, kes neid asju isegi ei maininud ja lahkusin ilma ühegi reaalse nõuandeta, mida saaks juba kohe ka rakendada. Irene, sinu lähenemine oli hoopis teine ja antud soovitused (mõned) sain juba samal päeval enda CV’sse märkida. Ülejäänud teadmine ootas töövestlust, mis tänaseks samuti edukalt läbitud. Töötan praegu toredas ettevõttes, kus minu palk on võrreldes eelmise töökohaga 25% kõrgem!

 • Olen väga tänulik saadud teadmiste eest

  L, 38a

  Parim Sinust aitas mul (olgugi, et olin tööl ülekoormuse ja stressi ja ärevuse all kokku varisemas) aru saada enda väärtusest töötajana. Irene küsis minu käest selliseid küsimusi, millele mõeldes ja vastates jõudsin valusale arusaamisele - kui palju viljakat aega ja aastaid olen ma enda elust raisanud, leppides ebaõiglaste töötingimuste ja ebapiisava tasuga. Õnneks ei ole elus kunagi liiga hilja õppida ja midagi uut teada saada ning oma uusi teadmisi kasutada- muuta oma elu paremaks. Täpselt seda ma tegin ning olen väga tänulik saadud teadmiste eest! Imestan siiani- kui lihtne see on! Samas, kui elad justkui mingis udus, töö ülekoormuse ja stressi all, ei olegi aega mõelda ja analüüsida asju. Mõtled vaid, kuidas lastel kõhud täis ja terved ja kodu korras, samal ajal, kui palgatöö peale kulub tegelikult 80% minu energiast ja seda kõike pisikese palga eest… Jah, midagi on siin pildil väga valesti. Olen tegelikult enda üle uhke, et võtsin selle pausi peatumiseks ja see on end kõvasti ära tasunud! Soovitan kindlasti ka teistel seda teha.

 • Sain megahead nõuanded, mida kindlasti peagi ka kasutan!

  T, 28a

  Parim Sinust aitas mul kiiresti mõista, miks minu ülemus justkui ei kuuleks minu põhjendusi, miks ma väärin suuremat palka. Paar korda olen seda jutuks võtnud ja kabinetist lahkudes olen miskipärast mina olnud see, kes piinlikkust tunneb, kuigi ma ei ole midagi valesti teinud. Sain megahead nõuanded, mida kindlasti peagi ka kasutan! Suur tänu veelkord!

 • Palga küsimine osutus lihtsamaks, kui olin kartnud

  R, 40a

  Minu suureks suureks üllatuseks osutus palga küsimine (ja muidugi põhjendamine, mille aitas kokku panna Parim Sinust) lihtsamaks, kui ma olin seda kartnud! Üritasin endas selgusele jõuda, kustkohast see valehäbi mul üleüldse pärit oli, kuna mu elus pole esinenud ühtegi halba kogemust karmi äraütlemise näol või nii. See polegi enam oluline. Jah, tõsi, ma pole ka sellisel, läbimõeldud moel kunagi otseselt ka küsinud :)

 • Mul tekkis Sinuga kohe algusest peale mõnus, pingevaba ja usalduslik õhkkond

  N, 49a

  Hea Irene. Ma soovin sind südamest tänada! Mul tekkis Sinuga kohe algusest peale mõnus, pingevaba ja usalduslik õhkkond. Olles juba viimased 2 aastat tulutult tööd otsinud, pöördusin viimases hädas Sinu poole. Paar kohta, kus ka vestlusele kutsuti, pakuti palgaks sõna otseses mõttes sandikopikaid. Olgugi, et olen omandanud finantshariduse ja oma valdkonnas vägagi kogenud spetsialist. Enda ebaõnne panin alati vanuse arvele. Selgus aga, et asi ei ole mitte vanuses, vaid selles, et ma ei osanud enda kogemust õigest küljest esitleda ning seeläbi ka head palka küsida. Need asjad on omavahel tihedalt põimunud. Aitäh, et aitasid! Soovin Sulle palju edu veel paljusid aidata!

 • Üle aastate olen palgaga rahul

  L-M, 41a

  Kõige olulisemana toon välja selle, et Irenega on üllatavalt lihtne rääkida! Kui psühholoogid välja arvata, ei ole ma paremat ja tähelepanelikumat kuulajat kohanud. Soovingi siinkohal edastada tänusõnad, et aitasid mind! Üle aastate saan kinnitada, et olen oma palgaga rahul!

 • Mul on esimest korda elus raha, mis palgapäeval üle jääb

  S, 29a

  Aitäh, et oled õige asja eest väljas ja aitad enda väärtusest aru saada ja sealt edasi ka sõnastada. Vestlus ülemusega ei ole tõesti olnud minu jaoks nii tulemuslik mitte kunagi! Lausa nii, et mul on esimest korda elus raha, mis jääb üle ja mille ma olen saanud investeerida tuleviku heaks.

 • Minu elu esimene teadlik palgaläbirääkimine

  T, 38a

  Minu elu üheksas töökoht ja alles esimene normaalne palga läbirääkimine, kus ma teadsin, millest räägin! Siiani olen kartnud (kartmine on isegi liiga vähe öeldud) neid vestlusi ja tõesti ei ole osanud mitte kuidagi ennast müüa või enda panust siis esitleda. Olen siiralt tänulik nõuannete eest, mille õige kasutamine on lausa kulla hinnaga!

 • Tulemus on see, et ülemus tõstis palka ja minu tööleping muutus konkreetsemaks

  C-S, 27a

  Esiteks olen supper tänulik oma sõbrannale, kes Sinu jutule juhatas!!! Töötan juba 3 aastat edukas kinnisvarafirmas assistendina. Ma armastan oma tööd ja kõike sellega seonduvat, aga minu palk on tegelikult ajale jalgu jäänud. Proovisin ülemusega rääkida paar korda palga tõstmise teemal, kuid ta on jutu alati mujale viinud ja siis saab meie aeg juba otsa ☹ Töökoormust on samuti lisandunud. Mõtlesin, et enne, kui lahkumisavalduse lauale panen, küsin abi Irene käest, sest minu sõbranna teda kiitis. Ja abi ma sain! Tulemus on see, et ülemus tõstis palka ja minu tööleping muutus konkreetsemaks.

 • Tegime minu jaoks tegevusplaani, mis töötas kui õlitatult

  K, 45a

  Töötan ühes ettevõttes enam, kui 15 aastat, sest mulle meeldib enda töö ja samuti sobib graafik ideaalselt minu elustiiliga. 10 aasta taguse masu ajal vähendati meie palkasid 20%, kuid tõstetud ei olnud siiani. Ma tean paljusid, kes on seal samas olukorras. Aastaid ei julgenud küsida ja olin õnnelik, et mul üldse töökoht on. Edasi vahetusid juhid - taas uus olukord. Irenega vesteldes sain aru, et organisatsioonis toimuvad muudatused kogu aeg ja hoopis mina pean end kuuldavaks tegema juhile, kui ma ei ole enda palgatingimustega rahul. Tegime koos minu jaoks tegevusplaani, mis töötas kui õlitatult 😊 Aastavestlusel võttis juht mind kuulda ja minu palka tõsteti. Samuti on minus olemas nüüd tahe saavutada üks suurem eesmärk, mille teostamiseks juba uus plaan koos!

 • Irene aitas mul enda laste arvu kui takistuse muuta tugevuseks

  A, 38a

  Soovin öelda suure tänu, et Parim Sinust on aidanud mind ühest väga olulisest takistusest üle, miks ma siiani ei julgenud ja ilmselt ka ei osanud palka küsida. „Takistus“ tööturul oli minu jaoks minu laste arv - kõlab kummaliselt, ma tean. Seda on tööandjad mulle ka otse öelnud suurte silmadega: “Aga teil on ju 4 last!“. Selle otse ütlemise juures olen korduvalt mõelnud nende inimeste ebaprofessionaalsusest. Arvasin, et on ime, kui keegi mind üldse palkab, teades, et mul on 4 last. Irene aitas mul keerata enda laste arv hoopis kasuks, mille peale ma polnud isegi kunagi mõelnud - et saab ka nii! Olenemata laste arvust, on kõigil õigus küsida õiglast palka! Olen siiani väga väga tänulik!

 • Tänu Irenele olen lahkunud vanast töökohast, kus mind ei väärtustatud

  P, 42a

  Ma poleks iial uskunud, et kogu saladus seisneb õiges sõnastuses ning muidugi seda ei tohi karta välja ütelda! Tänu Irenele olen lahkunud vanast töökohast, kus mind tegelikult (nüüd julgen seda endale tunnistada ja ka välja ütelda) aastaid ei väärtustatud. Praegu töötan täiesti uuel alal ja oskasin algusest peale küsida õiget palka ja saan seetõttu endale ja perele lubada palju rohkem. Suur tänu!

 • Oskan nüüd tööintervjuul palgast rääkida

  B, 35a

  Armas Irene! Kirjutan hea meelega tagasiside, lootuses, et see aitab ehk kedagi veel. Soovisin saada nõu, mida ma pean tegema, et lõpuks mind vestlusele kutsutaks. Muudkui kandideerisin, kuid ühtegi vastust ei saanud. Soov oli leida peale lapsehoolduspuhkust uus ja inspireeriv töökoht enda erialal. Sain Sinult soovitusi, mida võiksin esile tõsta ja samuti kuidas vormistada enda CV. See töötas ja seepärast olen väga tänulik. Tunnistan, et palgast ei ole ma kunagi osanud rääkida tööintervjuul, aga nüüd oskan ja olen väga uhke enda üle! Valin hetkel lausa kahe tööpakkumise vahel ja mõlemad väga motiveerivad!

 • Mina olen seda väärt

  D-M, 39a

  Kui nüüd täiesti aus olla, siis esimene kord oli kõige raskem tööintervjuul enda soovitud palgana öelda tunduvalt suurem nr sellest, mida olen viimased 7-8 aastat saanud. Sellesse suhtuti aga täiesti normaalselt ja nii ma mõistsin, et hirm oli tõesti ainult minu oma, põhjendamatu, valehäbi. Kõik järgnevad vestlused on juba läinud kartmata ja andnud kindlust, et mina olen seda väärt. Hetkel töötan väga toredas ettevõttes ja palga sain muidugi ka just sellise, nagu küsisin ning põhjendasin. Tänan!

Jälgi palgavestluse ja karjääri teemasid

Jagan Sinuga palga- ja karjäärinõu enda enam kui 15-aastase kogemuse, personaalsete konsulatsioonide ja koolituste baasil

Võta ühendust

Kui Sul tekkis küsimus ning soovid lisainfot - aitan Sind heameelega